• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til bunntekst
SVA logo

Sør-Varanger Avis

  • Nyheter
  • Meninger
  • E-avis
Meny
  • Nyheter
    • Næringsliv
    • Politikk
    • Rettsvesen
    • Rundturen
    • Samferdsel
  • Kultur
  • Sport
  • Meninger
    • Leserinnlegg
    • Kommentar
    • Leder
    • Minneord
  • Magasin
  • E-avis
Logg inn
  • Tips oss
  • Bestill abonnement
  • Min side
  • Glemt passord
  • Kontakt oss
  • Kundesenter
  • Redaksjonelle tjenester
NÆRINGSLIV
2 minutter lesetid

Melkøya-anlegget stenges i over ett år

ALVORLIGE BRUDD: Petroleumstilsynet (Ptil) påviste alvorlige brudd under sitt tilsyn i forbindelse med brannen i produksjonsanlegget på Melkøya utenfor Hammerfest. Foto: Bjarne Halvorsen / NTB
NTB
Norsk Telegrambyrå
Publisert: 10 november, 2020 18:45
Oppdatert: 10 november, 2020 19:11
Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Equinors produksjonsanlegg på Melkøya stenges fram til 1. oktober 2021 etter brannen i slutten av september, melder iFinnmark.

Petroleumstilsynet undersøker for tiden anlegget og kan ikke tidfeste når en konklusjon vil komme, opplyser de til avisen.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Det var i slutten av september at det brøt ut en brann i en av de fem gassturbinene på anlegget utenfor Hammerfest. På anlegget produseres det flytende naturgass (LNG) fra Snøhvit-feltet.

Formålet med Petorleumstilsynets omfattende arbeid er å finne årsakene til brannen og finne læringspunkter for andre aktører i olje- og gassnæringen.

Imens bruker Equinor tiden til en gjennomgang av hele anlegget.

– For oss er det viktig å få en full gjennomgang av anlegget og gjøre de reparasjoner og modifiseringer som må til, sier kommunikasjonssjef Eskil Eriksen i Equinor til iFinnmark.

I slutten av oktober ble det kjent at produksjonen av et nytt satellittfelt som tilhører gassfeltet Snøhvit, blir utsatt til neste år som følge av brannen.

Tips SVA

E-post: redaksjon@sva.no
Nyhetstips: 909 90 700 (hele døgnet)
Gå til tips-siden

Kontakt oss

Telefon: 78 97 07 00
Adresse: Pasvikveien 1B, 9900 Kirkenes
Redaksjonen: redaksjon@sva.no // Se alle ansatte

Følg oss


Redaktør

Ansvarlig redaktør:
Gunnar Sætra

Kundeservice: Bestill abonnement // Omadressering // Reklamasjon eller klager // Om informasjonskapsler
Annonsér i Sør-Varanger: Bedriftsannonser
Logg inn på: eAvis

Sør-Varanger Avis arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Sør-Varanger Avis har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.

SVA © 2022 · Løsningen er designet og utviklet av Dyplink - dyplink.no