• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til bunntekst
SVA logo

Sør-Varanger Avis

  • Nyheter
  • Meninger
  • E-avis
Meny
  • Nyheter
    • Næringsliv
    • Politikk
    • Rettsvesen
    • Rundturen
    • Samferdsel
  • Kultur
  • Sport
  • Meninger
    • Leserinnlegg
    • Kommentar
    • Leder
    • Minneord
  • Magasin
  • E-avis
Logg inn
  • Tips oss
  • Bestill abonnement
  • Min side
  • Glemt passord
  • Kontakt oss
  • Kundesenter
  • Redaksjonelle tjenester
KULTUR
2 minutter lesetid

Nesten til mål for Liza i MGP-finalen

Trondheim 20200215. Artisten Liza Vassilieva fremfører sin låt I am gay under generalprøven til finalen i Melodi Grand Prix i Trondheim spektrum. Foto: Tore Meek / NTB scanpix
Sør-Varanger Avis
TIPSTELEFON: 909 90 700
Publisert: 15 februar, 2020 21:35
Oppdatert: 16 februar, 2020 15:30
Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Kirkenes-jenta overbeviste i MGP-finalen i Trondheim.

Stemmesystemet til NRK virket ikke som det skulle lørdag kveld. Derfor ble en folkejury de hadde i backup, koblet inn.

Artikkelen fortsetter under annonsen

De stemte Liza Vassilieva videre blant fire sølvfinalister, mens NRK jobbet iherdig for å få systemet opp og stå. Det ga stor jubel på Barentssekretariatet i Kirkenes, der kolleger og venner av Liza var samlet for å heie henne fram.

Lizas kolleger og venner fulgte MGP-sendingen fra Kirkenes lørdag kveld. Foto: Ole-Tommy Pedersen

Fire artister gjensto da stemmesystemet omsider kom på plass. Men det holdt ikke helt til mål for Liza, som måtte se Kristin Husøy og Ulrikke Brandstorp gå videre til gullduellen.

For øvrig var ikke systemet helt friskt nok til at alle på MGP-samlingen i Kirkenes fikk avgitt stemme.

Tips SVA

E-post: redaksjon@sva.no
Nyhetstips: 909 90 700 (hele døgnet)
Gå til tips-siden

Kontakt oss

Telefon: 78 97 07 00
Adresse: Pasvikveien 1B, 9900 Kirkenes
Redaksjonen: redaksjon@sva.no // Se alle ansatte

Følg oss


Redaktør

Ansvarlig redaktør:
Gunnar Sætra

Kundeservice: Bestill abonnement // Omadressering // Reklamasjon eller klager // Om informasjonskapsler
Annonsér i Sør-Varanger: Bedriftsannonser
Logg inn på: eAvis

Sør-Varanger Avis arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Sør-Varanger Avis har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.

SVA © 2022 · Løsningen er designet og utviklet av Dyplink - dyplink.no